IX Symfonia Beethovena w Krakowie

IX Symfonia Beethovena w Krakowie

7 lutego 2020 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie miał miejsce jubileuszowy koncert wieńczący 75-lecie działalności najstarszej z polskich filharmonii...

Więcej Informacji
Karol Kozłowski w „Casanovie” Ludomira Różyckiego

Karol Kozłowski w „Casanovie” Ludomira Różyckiego

Koncertowe wykonanie opery komicznej Ludomira Różyckiego Casanova w Filharmonii Narodowej 10 i 11 stycznia 2020 roku przypomniało to niezwykle popularne w międzywojniu,...

Więcej Informacji
Cyrulik sewilski w Polskiej Operze Królewskiej

Cyrulik sewilski w Polskiej Operze Królewskiej

W roli Hrabiego Almavivy Karol Kozłowski występował w Operze Wrocławskiej oraz Łotewskiej Operze Narodowej w Rydze. Tym razem artysta wykona tę partię w arcydziele...

Więcej Informacji
Straszny dwór na instrumentach historycznych

Straszny dwór na instrumentach historycznych

Po zeszłorocznym wykonaniu Halki we włoskiej wersji językowej na 14. Festiwalu Chopin i jego Europa, które zebrało znakomite recenzje i ciepło przyjętym przed paroma...

Więcej Informacji

Napisali o Karolu Kozłowskim

opinie, recenzje

Karol Kozłowski to śpiewak niesamowicie wrażliwy, muzykalny i pełen ekspresji. W jego wykonaniu dobrze brzmiały zarówno pełne tęsknoty i goryczy „ciężkie” pieśni Beethovena, jak frywolne i porywające utwory Żeleńskiego. Śpiewak starał się oddać jak najwięcej niuansów emocjonalnych i barwowych, znakomicie operując swoim elastycznym głosem oraz ciałem. Godna podziwu jest rozpiętość dynamiczna głosu solisty, nieskazitelna dykcja oraz umiejętność kreowania narracji muzycznej zgodnie z przebiegiem emocji narzuconych przez tekst.

Ewa Rauner-Bułczyńska

Przemyślana koncepcja interpretacji i świetna technika oddechowa pozwalają śpiewakowi bawić się długą, elastyczną frazą, kształtować barwę każdego słowa, a nawet sylaby. Kozłowski rzeźbi głos (wszak z wykształcenia jest także rzeźbiarzem) – od parlanda i Sprechgesangu, poprzez liryczną kantylenę, aż do ekstatycznego wołania. Elegancja i lekkość ozdobników, perfekcja wymowy niemieckiej (dzięki której wykonanie „Ungeduld” może przybrać iście karkołomne tempo) to kolejne walory wokalisty. Wybitnie nagranie.

HiFi i Muzyka Hanna i Andrzej Milewscy

Niezawodny głos, który wyróżnia się na scenie Opery Narodowej impostacją, barwą, dykcją. Również za osobowość aktorską, temperament sceniczny 

Anna Dębowska Paszporty Polityki

Karol Kozlowski has a gift for singing with a beautiful, gentle line through lilting phrases. This young tenor sings them beautifully and with heartfelt emotion. Perhaps the greatest strength of this reading are those moments.

American Record Guide

Rozpocząć sztukę pieśni od cyklu pieśni Schuberta oznacza zgłosić aspiracje do wyższego wtajemniczenia. Rzadko kiedy młodemu artyście udaje się to od pierwszego podejścia – Karol Kozłowski osiąga ów przywilej w sposób fascynujący.

Ireneusz Janik Ruch Muzyczny

Podobną muzykalność i oszczędność gestu demonstruje teraz Karol Kozłowski, którego wspaniała technika w połączeniu z unikalną barwą głosu tworzą kompletnie nową jakość. Schubertowska opowieść w tym ukazaniu jest świeża i porywająca od pierwszej nuty do ostatniej.

Ireneusz Janik Ruch Muzyczny

Największym odkryciem jest tenor Karol Kozłowski w roli Kudriasza. Niedawno zwrócił na siebie uwagę epizodem w „Elektrze” Straussa, tym razem dostał do zaśpiewania (i zatańczenia!) więcej. Kozłowski ma ciekawą barwę głosu, świetnie się porusza na scenie i udowadnia, że opanował partię w każdym niuansie.

Hanna Milewska Katia Kabanowa

The young tenor, Kozlowski, shows a promising future. His opera roles have been relegated primarily to his home country to date, but this recording should gain him notice in other countries, as his performance is assertive and attentive.

Steven Bergman

Moje odkrycie wśród śpiewaków predestynowanych do wykonywania repertuaru pieśniowego. Niezwykła muzykalność, wspaniałe prowadzenie narracji, interesująca barwa głosu.

Robert Kamyk Paszporty Polityki

Najbardziej uderza w jego interpetracji wyjątkowa wiarygodność przekazu. Wynika ona z wierności wobec tekstu, z nienagannej intonacji, także pięknie kształtowanych fraz, to prawda, lecz nad tymi elementami unosi się rzecz podstawowa: walor samego głosu – tak jasnego i młodzieńczego w barwie, że Schubert zapewne o takim medium marzył, kreśląc smutne losy swego bezimiennego młynarczyka.

Ruch Muzyczny Ireneusz Janik

  • Ewa Rauner-Bułczyńska
  • HiFi i Muzyka Hanna i Andrzej Milewscy
  • Anna Dębowska Polityka paszporty
  • American Record Guide
  • Ireneusz Janik Ruch Muzyczny
  • Ireneusz Janik Ruch Muzyczny
  • Hanna Milewska Katia Kabanowa
  • Steven Bergman
  • Robert Kamyk Polityka paszporty
  • Ruch Muzyczny Ireneusz Janik